Windows Phone

konuyu başlatan Cyber Attack

21
0
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Oyla
#1
[Resim: 500px-Windows_Phone_8_logo_and_wordmark_...29.svg.png]

Windows Phone 8, Microsoft'un Windows Phone mobil işletim sisteminin ikinci nesildir. İlk sürüm olan Windows phone 7-in devamı olarak yaratıltı. Bu, 29 Ekim 2012 tarihinde serbest bırakıldı ve selefi gibi, bu Metro tasarım diline dayanan düz bir kullanıcı arayüzü sunuyor. Bu sürümün yerini 2 Nisan 2014 yılında açılan Windows Phone 8.1 mobil işletim sistemine bıraktı. Sürümün mobil medya yazılım ve dağıtım platformu Windows Phone Store-dir. Güncellenme yöntemi ise ilk sürümden farklı, Zune yazılım ile değil, "Firmware over the air" aracılığı iledir.

Windows Phone 8, Windows phone 7-de kullanılan Windows CE tabanlı mimarini Windows 8-de bulunan Windows NT çekirdeğine değiştirir. Güncel Windows Phone 7 cihazları, Windows Phone 8 için güncelleme olamaz ve Windows Phone 8 için özel olarak derlenmiş yeni uygulamalar Windows Phone 7 cihazlar için uyumlu değildir. Geliştiriciler hem Windows Phone 7, hem de Windows Phone 8 cihazlarında Microsoft Visual Studio-da uygun SDK'ları ile her iki platformları hedefleyerek kendi uygulamaları kullanılabilir hale getirebilirler.

Windows Phone 8 cihazları, Microsoft Mobile (eski Nokia), HTC, Samsung ve Huawei tarafından üretilmektedir.


20 Haziran 2012 yılında, Microsoft Windows Phone 8 (kod ismi Apollo), Windows Phone işletim sisteminin ikinci nesilini açıkladı. Windows Phone 8,Windows CE mimarini Windows NT çekirdeği ile evez etti ve iki platformlar arasında geliştiricilerin kolayca kapı uygulamaları sağlayan Windows 8 ile birçok bileşenleri paylaştı.

[Resim: Windows_Phone_8_StartScreen.png]

Windows Phone 8 ayrıca yeni özellikleri ile cihazlar tanıttı - büyük ekranlar (Dört teyit boyutları "WVGA 800×480 15:9","WXGA 1280×768 15:9","720p 1280×720 16:9","1080p 1920x1080 16:9" kararları), çok çekirdekli işlemciler, NFC (yani öncelikle içerik paylaşmak ve ödemeleri gerçekleştirmek için kullanılabilir), Windows Phone 7 uygulamaları ile geriye dönük uyumluluk, çıkarılabilir depolama için geliştirilmiş destek, tüm ekran boyunca yeniden boyutlandırılabilir fayans içeren yeniden tasarlanmış ana ekran, Yeni Wallet (Cüzdan) hubu, (Örneğin, NFC ödemelerine entegre etmek, Groupon olarak kupon siteleri ve sadakat kartları), ve OS temel işlevleri içine VoIP uygulamalarının "birinci sınıf" entegrasyonu.


Ayrıca, Windows Phone 8-de, bu tür cihaz yönetimi, BitLocker şifreleme gibi kurumsal pazarda amaçlayan daha fazla özellik yer alacak. Ayrıca, çalışanlara uygulamaları dağıtmak için özel Pazaryeri oluşturma yeteneği de verildi. Ayrıca, Windows Phone 8 over-the-air güncelleştirmeleri destekleyecek ve tüm Windows Phone 8 cihazları serbest bırakıldıktan sonra en az 36 ay süreyle yazılım desteği alacak. Windows Phone 8 Windows Phone 7 cihazları için varolan bir güncelleme olarak hazır olmayacak. Bunun yerine, Microsoft, Windows Phone 7 cihazlar için bir güncelleme olarak Windows Phone 7.8 yayınlandı.

Windows Phone 8 sürümü Windows Phone 7-den farklı büyük güncellemesi olmadı, yalnızca küçük değişiklerle Apollo, GDR1, GDR2, GDR3 versiyonları sunuldu
Foruma Git:

1 Ziyaretçi