Bir Hosting Firması Hangi Özellikleri Taşımalıdır ?

konuyu başlatan Mcode

20
0
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Oyla
#1
Merhaba değerli TurkHackTeam üyeleri bugunkü konumuzda "Bir hosting firmasının taşıması gerektiği özellikleri" ayrıntılı bir şekilde sizlere sunacağım. Günümüzde binlerce Bluehost, Hostgator, Inmotion, Justhost gibi yabancı hosting firmaları olmasıyla birlikte yerli olarakda Alastyr, DateTr, Doruknet gibi hosting firmaları bulunmaktadır.


Peki bu hosting nedir ? Hosting insanların ve şirketlerin kendi web sitelerini yaratmak ve kurmak için aynı zamanda karşıdaki kullanıcılarına ürün ve fikirlerini paylaşması ve bu bilgilerin depolanması için ihtiyaç duyulan şeye hostingdenir. Bir web sitesi kurarken kesinlikle Alan Adı(Domain) ve Hosting'e ihtiyaç duyarsınız. Kurumsal bir web sitesi ile hedeflenen bölgedeki müşterilere daha kolay ulaşmanızı sağlamakla birlikte, kişisel web sitesi ile kendi görüş ve düşüncelerinizi arkadaş çevrenizin ötesine uzanan bir kitleye ulaşabilirsiniz.


Bir çok kişi bir alan adı satın alır ve satın aldığı alan adının sitesine girdiğinde karşılarına birşey çıkmadığı için şaşırırlar. Aslında bu sırada devreye hosting girer. Yapacağınız işlemler ve kendi sitenizin barınacağı bir web hosting firması seçmeniz gerekmektedir.


Günümüzde hosting firmaları birden çok ayrıcalık sunarlar. Şimdi sizlere bir hosting firmasının taşıması gerektiği özellikleri sunacağım.1-)Teknik ve Destek Servisi

[/url][Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: 4m8qIa.png]


Hatalar olabilir ve insanlar her zaman hata yapar. Bu hatalarla birlikte insan hatası olmayan donanımsal hatalarda olabilir. Hosting firmasında ve kendi web sitenizde oraya çıkan sorun ve sıkıntıları giderebilecek ve yardımcı olabilecek 7/24 teknik destek sunan bir web hosting firmasını tercih etmeniz çok önemlidir. Teknik destek ekibine her an ulaşabilmeniz , web siteniz ile ilgili sıkıntıları kısa sürede çözmenize yardımcı olacaktır.2-)Güvenlik

[Resim: zMO79U.png]

Güvenlik aslında kişisel değilde , kurumsal şirketler için çok ön plandadır. Sitenize yapılacak herhangi bir saldırı, usulsüzlük, yasadışı unsurlar, güvenlik sertifikaları gibi olaylardan sitenizi korur ve aynı zamanda çevrimiçi alışveriş yaparkende müşterilerinizin güvenini kazanmanızı sağlar. Bu yüzden bir WebHosting firmasının sahip olduğu güvenliği çok önemlidir.


3-)Alın Adı Barındırma[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[Resim: oMR6Cg.jpg]


Önde gelen ve kalite bir WebHosting firmasının birden çok Alan Adı(Domain) barındırma sahip olup müşterilerini sunuyor olması çok önemli husustur. Bu sayede bir çok domain üzerinde fazla kullanıcıyı hitap edebilecek bir sisteme sahip olurlar. Yeni site ve alan adı için ayrı plan oluşturmak yerine, tek bir planda bu ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


4-)Güçlü Web Sunucusu


[Resim: wol_error.gif]
Resim yeniden boyutlandırıldı, orjinalini görmek için tıklayın.

[url=https://resmim.net/f/aDw1A4.png][Resim: aDw1A4.png]


Birçok WebHosting firması hızlı ve hatasız beklenilen performansı sağlamasına yardımcı olmak için çeşitli web sunucu türleri sunarlar. Bunların içlerinden en iyisi LiteSpeed birçok WebHosting firması için en iyi seçeneklerden biridir. Sitenizin tıklandığında açılma süresi ve site içerisinde yapılan işlem hızları güçlü bir web sunucu ile mümkündür. Buyüzden hem kişisel hemde kurumsal olarak bir WebHosting firmasından en çok aranan özelliklerden biridir.


5-)Özelleştirilebilir Şablonlar

[Resim: tVdTuJ.png]


Bir web sitesine dosya barındırma hizmeti sunmak hosting firmasının en önemli özelliği olmakla birlikte, konuda sağladığı ölçütler tercih sebebi olmaktadır. Sitenizin sadece farklı görünmesini değil, güzel bir tasarıma sahip olmasıda bir o kadar önemlidir. İhtiyaçlarınız için doğru düzen ve yerleşiminin olması önemlidir ve eğer bir web barındırma firması bunu desteklemiyorsa, başka bir firma tercih edilmelidir.
Foruma Git:

1 Ziyaretçi